Технологія протруєння насіння

Для будь-якого фермера або власника земельної ділянки основним завданням є збереження насіння та рослин від хвороб та шкідників. Особливе значення це має для господарств, де вирощування сільськогосподарських культур здійснюється в промислових масштабах. Щоб зібрати великий урожай, використовуються протруйники насіння, що володіють широким спектром дії:

• знезаражують;

• захищають посівний матеріал від грибків та бактерій;

• попереджають атаки шкідників.

Протравлювачі насіння можуть призначатися для боротьби з певним негативним фактором, пригнічуючи, наприклад, конкретну хворобу. Є лінійка комплексних протруювачей, що захищають насіння та молоді сходи «від усього». Сьогодні протруювання вважається одним з найдоступніших та недорогих засобів досягнення великого врожаю. Аграрії мають можливість купити мікродобрива та протруйники насіння за доступною ціною, забезпечивши кратне підвищення обсягу зібраної з ділянки продукції.

Типи препаратів

У продажу легко відшукати такі варіанти препаратів для протруювання:

1. Інсектициди, що знищують комах та мікроорганізми, що вражають посадковий матеріал культури.

2. Фунгіцидні склади захищають насіння від фітопатогенів різного походження – грибків, цвілі, бактерій, що уповільнюють проростання, або зупиняють життєдіяльність насіння.

Комбіновані склади мають широкий спектр дії, забезпечуючи комплексний захист від шкідників та хвороб.

Способи обробки насіння

Продуктивність такого методу, як протруювання, залежить від способу обробки посадкового матеріалу.

Сухий спосіб

На насіння наноситься сухий склад, що утворює тонкий захисний шар. Спосіб застосовується для захисту картоплин, часнику та насіння злакових культур.

Напівсухий спосіб

Найпростіший варіант: препарат розлучається у воді, після чого насіння обприскується розчином перед посадкою в землю.

Мокрий

Насіння перед посадкою на час замочують у розчині активних речовин. Крім ефективної профілактики захворювань, спосіб забезпечує прискорене проростання насіння.

Залежно від типу сільськогосподарської культури, вибирається відповідний протравлювач, який може або створювати захисну плівку, що захищає насіння від зовнішніх впливів, або впливає на посадковий матеріал, проникаючи до середини, та активуючи захисні сили.

Ефективність технології протруювання

Насіння та посадковий матеріал від промислових виробників обов’язковим чином сертифікується, проходячи перевірку безпеки та якості. Однак це не виключає використання протруювача насіння, що поліпшує схожість будь-якої культури.

Одною з основних переваг препаратів даного типу є низькі витрати. При промисловому вирощуванні сільгоспкультур економічний ефект завжди відчутний. По-друге, склади нешкідливі для людини та тварин, бо активно діють тільки на певних комах, грибки, бактерії та цвіль.

Жодна галузь людської діяльності не залежить настільки від погоди та кліматичних змін, як вирощування сільськогосподарських рослин. Ризики в аграрному секторі, серед фермерів та навіть власників невеликих господарств зростають з кожним днем. І хоча на ринку вже присутні насіння гібридів, стійких до шкідників різного типу, використання традиційних технік захисту посадкового матеріалу дозволяє досягти непоганих результатів і без ГМО